به علت نوسانات ارزی لطفا قبل از خرید از طریق تلفن های سایت از قیمت کالاها استعلام دقیق بگیرید.

تاریخچه برند آیبانز (Ibanez)

موسیقی زبان بیان احساسات و درونیات یک هنرمند است و ساز ابزار ارائه ی آن.

لذا انتخاب ساز مناسب برای یک هنرجوی مبتدی بسیار مهم و ضروری ست چرا که اشتباه در انتخاب ساز هم از لحاظ احساسی و هم از لحاظ مادی هزینه ای سنگین و ضرر بسیار بزرگی خواهد بود.

حتی ممکن است به دلزده‌گی و از دست دادن انگیزه و تمایل هنرجو و خداحافظی او برای همیشه با دنیای موسیقی و نوازندگی منجر شود.

هدف و تلاش مجموعه ی ساز فروش با سالها تجربه و اعتبار در زمینه ی فروش ساز و تجهیزات جانبی از تهیه ی این سری از مقالات این هست که دوستان و هنرجویان مبتدی که در ابتدای راه قرار دارند با مطالعه ی این مقالات اطلاعات کافی برای خرید ساز یا تجهیزات جانبی را به دست آورده و تحت تاثیر اطلاعات نادرست و غیرکارشناسی دچار سردرگمی در انتخاب نشوند و از ابتدا مسیر را به درستی آغاز کنند.

برای شناخت و آشنایی با سازها این مجموعه مقالات را دنبال کنید و به دوستان و آشنایان نیز معرفی بفرمایید.

 آشنایی با بهترین برندهای گیتار الکتریک

بخش نخست

آیبانز یکی از برترین و شناخته شده ترین برندهای گیتار در جهان است و در ایران نیز با استقبال بسیار زیادی از سوی نوازندگان حرفه ای تا مبتدی مواجه شده.


تولید کننده انواع گیتار الکتریک، بیس، کلاسیک، اکوستیک و اقلام بیشماری از لوازم جانبی گیتار گرفته تا ملزومات موسیقی الکترونیک مانند افکت ها و سینتی سایزرهای گیتار.

آیبانز یک کمپانی ژاپنی معتبر تولید گیتار در جهان است.

مالک آن آقای هوشینو گاکی حدود ۹۰ سال پیش بخاطر ارادت و علاقه ش به یک نوازنده ی گیتار اسپانیش به نام "لوتیر سالوادور آیبانز" تصمیم به تولید گیتار اسپانیش(کلاسیک) با نام سالوادور آیبانز گرفت که بعدتر به نام اختصاری آیبانز تغییر نام داد.
جالب اینکه تا پیش ازین یک فروشگاه زنجیره ای کتاب بود و این تصمیم تغییر بسیار زیادی در دنیای هنر بخصوص موسیقی ایجاد کرد و پس از ورود به دنیای موسیقی تاثیرات بیشماری از خود برجا گذاشت.

آیبنز یا آیبانز در اواخر دهه ۵۰ میلادی آیبانز گیتارهای عجیب و غریبی از لحاظ شکل ظاهری تولید میکرد و شمایل عجیب گیتارهای این شرکت بهترین راه برای شناخته شدن در میان هنرمندان و نوازندگان و حتی برند های تولید کننده گیتار بود.

آقای گاکی به جای تمرکز بر ایجاد یک کارخانه ی مستقل، خط تولید ایبنز را به چندین کارخانه در کشور های مختلف دنیا منتقل کرد و این پلن از لحاظ تبلیغات و برندینگ در کشورهای تولیدکننده ایده ای بود بسیار خلاقانه.

آیبانز در کمتر از ۲۰ سال تبدیل شد به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گیتار در جهان که انواع گیتار را با چندین نام مختلف تولید میکرد.
در دهه ۸۰ میلادی آیبانز طراحی های اختصاصی خودش را بر روی گیتار اجرا و ثبت کرد.

طراحی ای که تا آن زمان در بین تولید کنندگان گیتار سابقه نداشت و هنوز هم شاهد طراحی های اگزوتیک و زیبای این سری از گیتار ها هستیم.

دوستی آقای گاکی با استیو وای نوازنده ی افسانه ای گیتار که در دهه ۸۰ میلادی جزو برترین نوازندگان جهان بود باعث شد تا آیبانز سری JEM را طراحی کرد.

با توجه به استقبال گسترده در جهان از سری JEM بلافاصله طراحی و تولید سری RG نسخه اقتصادی این طرح آغاز شد و به شدت مورد توجه قرار گرفت.


طراحی زیبا و بی عیب و نقص و کارآمد بعلاوه قیمت مناسب سری RG برای مبتدیان و حتی نوازندگان حرفه ای جهان،
به سرعت آیبانز را در همون سالها تبدیل به یک نام ماندگار کرد.
سری RG هم اکنون در چند کلاس مختلف تولید میشود و کماکان با تنوع بسیار زیاد در طرح و امکانات، همزمان جزو بهترین و به مقرون به صرفه ترین سازهای جهان است.
آیبانز از ابتدا برندی بود که به هیچ قالبی تن نداد و نو آوری را سرمشق کار خود قرار داد و با تمام کمپانی های معتبر و غیر معتبر دنیا از سیم و پیکاپ تا کوچکترین قطعات تزیینی و غیره همکاری کرد و انواع مختلفی از طراحی های منحصر به فرد گیتار رو طراحی و روانه ی بازار کرد.

مجموعه گیتارهای تجاری آیبانز از هر لحاظ خاص و منحصر به فرد و مناسب برای هر سبک و سلیقه ای است.
حاصل تجربه گرایی آیبانز در این سالها طراحی ۱۷ مدل گیتار تجاری ست که تولید آنها تاکنون ادامه دارد:

J. Custom - Prestige - Premium - Gio series
u.s.a custom - RG series - RGA series - RGD series
 S series - DN series - X series- AR series- Fr series micro shape for kids and travellers - Artcore series
AK series - Hollow and semi hollow body

آیبانز طی این سالها چیزی حدود ۴۵ مدل گیتار رو بواسطه ارتقای کیفیت طراحی و ساخت از چرخه تولیدش حذف و مدل های بهتری را جایگزین کرده است.

با در نظر گرفتن این توضیحات متوجه هوش و ظرافت ایبانز شده و به نگاه حرفه ای و محترمانه ی این کمپانی به دنیای موسیقی و نوازنده ها پی خواهید برد.
یک برند و کمپانی بسیار معتبر با سازهایی کاملا قابل اطمینان و احترام برای هر نوازنده ای از هر سبک و هر کجای جهان.

آیبانز از دهه ۸۰ میلادی تاکنون میزبان و حامی برترین نوازنده های جهان در همه سبکها از قبیل جز، فیوژن، فلامنکو، بلوز، راک و متال بوده است.
نوازندگانی همچون استیو وای، جو ستریانی، پل گیلبرت، جان پتروچی، اندی

تیمونز، فرانک گامبالی، مارتی فریدمن، جرج بنسون، جو پس، استیو لوکاتر، وینی موور، کورن، استنلی جردن، آلن هولدورث و بسیاری دیگر از نوازندگان بی همتای تاریخ موسیقی جهان که تا به امروز رکورد بی سابقه ای است.

پایان بخش اول


سازفروش فروشگاه تخصصی ساز ولوازم موسیقی فروشگاه گیتار ساز ولوازم موسیقی