لیست قیمت پدال برد

پدال برد - Unit Effect Pedal Board

برند های پدال برد

ارزان ترین گران ترین
Boss Boss BCB 30X

پدال بردBoss BCB 30X

نا موجود
نمايش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)

پدال برد Unit Effect Pedal Board

پدال بورد (guitar pedalboard) یک پنل یا تخته است که دارای اتصالات و جک های صدا (patch bay) و منبع تغذیه انرژی برای پدال افکتهای گیتار می باشد.

برخی از پدال برد ها دارای سیم کشی برق برای تک تک پدال ها نیز هستند. نوازنده گیتار با استفاده از پدال بورد قادر خواهد بود تمامی پدال های خود را با ترتیبی که می خواهد پشت سر هم قرار دهد و بدون نیاز به جدا کردن آنها از یکدیگر، پس از هر اجرا آنها را به راحتی به محلی دیگر ببرد. برخی از پدال بورد ها به صورت کیف یا چمدان ساخته می شوند.

این پدال بورد های چمدانی گاهی  دارای چرخ نیز هستند تا حمل و نقل آنها راحت تر شود. همچنین این طراحی حداکثر محافظت از پدال ها را حین جابجایی انجام میدهد. 

پدال بورد ها در انواع گوناگونی ساخته می شوند و به فروش می رسند. بعضی از پدال بورد ها حتی در خانه توسط خود نوازنده ساخته می شود. برخی دیگر ساخت کارخانه هستند و مدل های مختلفی دارند و برخی دیگر هم به صورت سفارشی برای نوازنده ساخته می شوند. تمام این موارد در کنار کیفیت ساخت و امکانات، بر روی قیمت خرید پدال بورد گیتار تاثیر گذار است. 

همانطور که گفته شد اکثر پدال بورد های گیتار به شکل چمدان ساخته می شوند. در هنگام اجرا قسمت رویی چمدان جدا می شود و قسمت زیرین که افکت ها بر روی آن سوار شده اند پدال بورد نامیده می شود. 

کیفیت ساخت، ظرفیت پدال بورد (از نظر تعداد پدال هایی که می توانید داخل آن قرار دهید)، جنس پدال بورد، نوع سیم کشی و تعداد ورودی ها و خروجی ها، نکاتی هستند که در هنگام خرید پدال بورد گیتار باید به آنها دقت کنید.

پدال های مختلف افکت برای کارکردن به ولتاژ های مختلفی نیاز دارند. این ولتاژ ها عبارتند از 9، 12، 15، 18 ، 24 ولت و حتی 40 ولت ، اما اکثر پدال ها با 9 ولت کار میکنند.

برخی از پدال ها ممکن است قدرت پذیرش ولتاژهای مختلف را داشته باشند و در این ولتاژها کارایی متفاوتی از خود نشان دهند. برخی دیگر از پدال ها با ولتاژ هایی غیر از ولتاژ مورد نظر ممکن است کار نکنند یا حتی آسیب ببینند.

توجه داشته باشید که تامین برق مناسب برای پدال ها یکی دیگر از نکاتی است که حین خرید پدال بورد گیتار باید به آن توجه داشته باشد