به علت نوسانات ارزی لطفا قبل از خرید از طریق تلفن های سایت از قیمت کالاها استعلام دقیق بگیرید.

راهنمای خرید سیم گیتار الکتریک

قیمت خرید سیم گیتار الکتریک


1: انتخاب ضخامت سیم مورد نظر:برای مثال محبوبترین سایز سیم های گیتار الکتریک، سایز 046.-010. می باشد که 010. ضخامت سیم اول گیتار(نازکترین سیم) و 046. ضخامت سیم ششم گیتار (بم ترین سیم) می باشد.دیگر سایز محبوب برای پک سیمهای گیتار الکتریک، سایز 042.-009. می باشد که بدلیل نازکتر بودن سیم های این سایز، بند کردن و نوازندگی کمی راحتتر می شود.این سایز برای کسانی که روزانه چندین ساعت تمرین می کنند مناسب تر می باشد.در ادامه سایز 048.-011. را میتوان در نظر گرفت که ضخامت و کشش بیشتر آن به شما صدای حجیم تری می دهد،اگرچه بند کردن در این سایز دشوارتر از سایز های قبلی می باشد. نوعی دیگر از سایزسیم های گیتار الکتریک وجود دارد که به :Hybrid “light-top/Heavy Bottom” Setsمعروف هستند.این سایز، ترکیبی از سایز های مختلف می باشد.این پک ها به صورتی می باشند که با سیم های اول تا سوم به راحتی بند کرده و با سیم های چهارم تا ششم به صدای حجیم تری برسید.سیم های با سایز بالا برای کوک های دراپ و کوک های غیر استاندارد مورد استفاده قرار می گیرند.سایزهای بالای 011. معمولا برای کوک های خیلی پایین و یا در سبک جز بدلیل تن گرمتر مورد استفاده قرار می گیرد.


قیمت خرید سیم گیتار داداریو nyxlقیمت خرید سیم گیتار داداریو exl 120قیمت خرید سیم دین مارکلی dean markleyقیمت خرید سیم ارنی بال erniball


2: انتخاب جنس سیم ها:سیم های گیتار الکتریک از نوعی آلیاژ فولاد درست شده اند. Nickel-plated steel محبوب ترین جنس در سیم ها می باشد که بالانس خوبی بین تن صدا و نرم بودن سیم ها ایجاد می کند.سیم هایی با جنس Pure nickelصدای گرمتری دارند درحالیکه سیم های stainless steel صدای شفافترو تیزتری دارند.عملیات گوناگونی توسط برند های مختلف دنیا برروی سیم ها اعمال می شود مثل protective coating or cryogenic processing که در تن صدایی و طولانی تر شدن عمر سیم ها تاثیر بسزایی دارند.


3: انتخاب برند:برند های زیادی سیم گیتار تولید می کنند که فرمول ساخت آنها تفاوت کمی با هم دارد، این تفاوت کم که در جنس سیم ها ی تولید شده آنها وجود دارد باعث تولید سیم هایی با تن صدایی و طول عمر متفاوت می شود.با این تفاسیر،انتخاب برند، مقوله ایی است که بستگی به سلیقه شخصی نوازنده دارد که با چه سایز و با چه جنس و برندی ازسیم ها حس بهتر و راحتتری دارد و به تن صدایی مورد نظر خود می رسد.در آخر برای پیدا کردن سیم مناسب برای خود باید سیم های برند های مختلف در سایز های مختلف را تست کرده تا تن صدایی مورد نظر خود را پیدا کنید.توجه داشته باشید که از سایزها و مدلهای برند های معروف دنیا استفاده نمایید و از اصل بودن آن مطمئن شوید.


قیمت خرید سیم ارنیبال ernieballقیمت خرید سیم گیتار داداریو exl 120 قیمت خرید سیم ارنیبال ernieball


برای مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.
تماس از طریق تلگرام: tlg sazforooshsupport@
شماره تماس: 66751234-021
همراه: 09125858975 (تماس در وقت اداری)
سازفروش فروشگاه تخصصی ساز ولوازم موسیقی فروشگاه گیتار ساز ولوازم موسیقی