لیست قیمت افکت

افکت دیجی تک - Digitech Effects

نمايش 1 تا 16 از 16 (1 صفحه)

افکت Effects

افکت صدا که با نام های جلوه های صوتی، افکت صوتی یا افکت صدا (Sound Effect – Audio Effect ) نیز شناخته می شود به آن دسته از صدا هایی گفته می شود که اغلب به صورت مصنوعی ساخته می شوند. جلوه های صوتی به تغییراتی گفته می شود که به صورت عمدی و برای تاثیر گذاری بیشتر یک صدا، برای منظوری خاص بر روی آن اعمال می شوند.

افکت های صوتی در صنعت ضبط و تولید موسیقی، فیلم، نمایش های تلویزیونی، اجرا های زنده موسیقی، انیمیشن، بازی های رایانه ای و یا در سایر رسانه ها به کار می روند.

برای تولید افکت های صدا می توان از دستگاه های مخصوص تولید کننده افکت صوتی و یا نرم افزار های افکت استفاده کرد.

افکت های صدا معمولا به صورت زیر دسته بندی می شوند:

Modulation effects: Chorus, Tremolo, Flanger و PhaserTime-based

effects: Reverb, Delay , Echo

Spectral effects : EQ Panning

Dynamic effects: Compression و Distortion

Filters

همانطور که گفته شد افکت های صوتی را می توان از طریق دستگاه های مخصوص افکت یا از طریق نرم افزار بر روی سیگنال صدای مورد نظر اعمال کرد. از این دستگاهها در استودیو ها و اجرا های زنده استفاده می شود.مثلا نوازندگان گیتار برای ایجاد تغییرات بر روی صدای گیتار خود از پدال های افکت استفاده می کنند. این پدال ها پروسه ایجاد تغییرات بر روی سیگنال صدا را یا به صورت آنالوگ یا به صورت دیجیتال انجام می دهند. اکثر پدال های گیتار (Stomp Box) فقط برای تولید یک نوع افکت خاص طراحی و تولید می شوند. متلا یک پدال افکت ریورب (Reverb) فقط می تواند افکت ریورب تولید کند و یا پدال (EQ) فقط برای اکولایز کردن صدا استفاده می شود. به همین دلیل است که برای داشتن چند افکت متفاوت به صورت همزمان این افکت ها را با ترتیبی خاص بر سر راه سیگنال صدا قرار می دهند و یک زنجیره افکت (Effect Chain) می سازند.

با پیشرفت تکنولوژی دستگاه افکتی ساخته شده اند که قادرند بسیاری از افکت ها را به صورت همزمان بر روی صدا اعمال کنند و دیگر نیازی نیست که شما تعداد زیادی پدال مختلف را پشت سر هم در مسیر سیگنال قرار دهید. این نوع افکت ها مولتی افکت (مالتی افکت – Multi effects) نام دارند. با استفاده از مالتی افکت ها شما نه تنها قادر خواهید بود تمام این افکت ها را به صورت یکجا در اختیار داشته باشید، بلکه از نظر هزینه و قیمت هم بسیار مقرون به صرفه هستند. البته استفاده از استامپ باکس ها (پدال های تکی) یا مالتی افکت ها کاملا به تجربه و سلیقه شما مرتبط است و برخی افراد ترجیح می دهند کماکان از پدال های تک افکت استفاده کنند.

موضوع فوق در مورد سایر ساز ها و حتی صدای خواننده نیز صدق می کند. دستگاه های افکت بسیاری برای صدای خواننده ها و سایر سازها نظیر گیتار باس، گیتار آکوستیک و ..... نیز وجود دارند که به تاثیر گذاری هر چه بیشتر این صدا ها کمک می کنند.