گیتار الحمبرا اسپانیا

تاریخچه گیتار الحمبرا

در اوایل ساز 1960 Francisco Martínez Clavel به دوستانش Ricardo Llorens و José María Vilaplana که با آنها در یک نجاری کوچک همکار بود پیشنهاد ساخت یک گیتار کلاسیک اسپانیایی داد. پس از توافق شرکا، آنها اقدام به ساخت یک مدل پیش طرح، از روی گیتار یکی از اقوام José María کردند. این مدل اولیه پس از ساخت، با کمک معلم های گیتار محلی مورد اصلاح و بهسازی قرار گرفت.

پس از مورد استقبال قرار گرفتن این گیتار، Francisco، Ricardo و José تصمیم گرفتند تولید گیتار های کلاسیک اسپانیایی را به صورت جدی در دستور کار قرار دهند. برای این منظور آنها به همراه تنی چند از دوستان خود کمپانی" Manufacturas Jachi" را ثبت و احداث کردند. چندی بعد، کسب و کار گیتار سازی آنها به شدت رونق گرفت و تقاضای تولید از سمت مشتریان به طرز چشم گیری افزایش یافت، به طوری که با کمبود فضا در کارگاه نجاری مواجه شدند. این عوامل سبب شد تا این نجاران اسپانیایی کارگاه خود را به ساختمانی در خیابان Cela در شهر Muro de Alcoy اسپانیا منتقل کنند، جایی که به سرعت 20 نیروی جدید برای توسعه خط تولید گیتار استخدام کردند.

توسعه تولیدات این استادان گیتار ساز اسپانیایی در نهایت منجر به ساخت کارخانه الحمرا" Manufacturas Alhambra, S.A" در 14 ژوئن 1965شد. الحمرا از زمان تـاَسیس تا کنون بی وقفه به دنبال ازتقا کیفیت و حفظ نام خود به عنوان یک کمپانی سازنده گیتار های اسپانیش با کیفیت بوده است. این کمپانی همواره از تجربه خود در کنار استفاده از بهترین چوب ها از انواع مختلف و همچنین تکنولوژی ساخت مدرن استفاده کرده است. کیفیت بی مانند این گیتار ها علاوه بر موارد ذکر شده ، نشئت گرفته از تلاش کارگران و نجارانی است که از بدو تاسیس این کمپانی تا کنون در آن مشغول به کار بوده اند و تمام وقت، تجربه و استعداد خود را صرف تولید این ساز نموده اند.

الحمرا و حفاظت از محیط زیست

الحمرا همواره در تامین مواد اولیه خود به اصول حفاظت از محیط زیست وفادار بوده است. به گفته مدیران این کمپانی " به دلیل اینکه حیات کمپانی الحمرا به صنعت چوب وابستگی مستقیم دارد، نابود شدن منابع چوب و درختان مساوی است با نابودی کمپانی" . الحمرا همواره با خریداری چوب از منابع معتبر و به روش قانونی به جلوگیری از قاچاق چوب کمک می نماید. از طرفی درصدی از حجم معاملات این کمپانی با شرکت های فروشنده چوب به صورت سالانه صرف فعالیت های بیابان زدایی و ترمیم بافت جنگلی می شود. الحمرا بیشترین استفاده را از چوب خریداری شده انجام میدهد و مقدار ضایعات در پروسه تولید خود را به حداقل می رساند. این کمپانی با سیستم جمع آوری خاک اره و ضایعات چوب آنها را  نهایتا در صنایع ساخت ذغال به کار میرود. ذغال بدست آمده که به شکل بلوک های کوچک می باشد در صنایع نان و کیک برای تولید گرمای اجاق و همچنین در خود کارخانه الحمرا به عنوان سوخت در سیستم گرمایش استفاده می شود. همچنین این کارخانه مجهز به سیستم تصفیه آب می باشد که آب مورد استفاده در فرایند تولید را پس از اتمام پالایش کرده و دوباره مورد استفاده قرار می دهد.


سازفروش فروشگاه تخصصی ساز ولوازم موسیقی فروشگاه گیتار ساز ولوازم موسیقی